چرخ خیاطی

تاریخچه چرخ خیاطی :

در سال 1790 تامیس سنت انگلیسی ماشینی برای دوخت موارد چرمی تولید کرد . اما این ماشین هیچ گاه مورد استفاده قرار نگرفت . در سال 1830 خیاط فرانسوی فقیری به نام تیمونیه موفق به ساخت چرخ خیاطی جدید شد . این چرخ خیاطی بسیار مشابه چرخ خیاطی های امروزی بود . سپس شخصی در نیویورک چرخ خیاطی دیگری ساخت و توانست برای اولین بار اختراع خود را به ثبت برساند . پس از این سه اختراع شخص دیگری در ایالت متحده آمریکا موفق به ثبت اختراع دیگری شد . اولین چرخ خیاطی را مظفر الدین شاه قاجار به عنوان سوغات از فرنگستان آورد . با این چرخ لباس های درباریان دوخته می شد .
انواع چرخ خیاطی :
به دو دسته چرخ خیاطی خانگی و صنعتی تقسیم می شود . چرخ خیاطی صنعتی برای یک نوع دوخت تخصص یافته است . شامل چرخ سر دوز ، راسته دوز ، میان دوز ، سر کیسه دوز و … می باشد . ابعاد چرخ خیاطی صنعتی بزرگتر از خانگی و وزن آن نیز سنگین تر است . برای حجم دوخت بالا مورد استفاده قرار می گیرد . اما چرخ خانگی اندازه و وزن کوچیکتری دارد و قیمت آن نیز مقرون به صرفه است . برنامه های دوخت چرخ خیاطی خانگی بیشتر است .
اجزای چرخ خیاطی :
ماسوره : قرقره کوچکی که در بخش زیرین چرخ قرار گرفته است .
ماکو : محفظه ایی برای چرخش ماسوره است و قرقره روی آن قرار می گیرد .
پدال : به جهت کار کردن چرخ به کمک نیرو برقی که به دینام وارد می شود و چرخ حرکت می کند .
از چرخ خانگی برای انواع دوخت و انواع پارچه استفاده می شود . چرخ خیاطی صنعتی برای تولیدی پوشاک استفاده می شود و تنها یک مدل دوخت را انجام می دهد .

در عصر امروز با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد که قیمت انواع چرخ خیاطی را از طریق سایت های مختلف از جمله وی ای پی دوخت کسب کنید .

شما همچنین می توانید از پیج اینستاگرام ما دیدن کنید .

بدون برچسب

نوشته های مرتبط

چرخ خیاطی سرکیسه دوزی
چرخ خیاطی خانگی ژانومه مدل2018
چرخ خیاطی راسته دوز جک
چرخ خیاطی راسته دوز

ارسال دیدگاه

بالا

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0